Jak Vyrobit Kostym Vodnika

Jak vyrobit kostým vodníka

Jak vyrobit kostým vodníka? Pokud chcete vytvořit kostým vodníka, může to být také skvělý a zábavný projekt. Vodníci jsou tradiční postavy z českých pohádek a pověstí, takže to může být skvělá možnost pro různé příležitosti. Zde je návod, jak na to:

Materiály potřebné pro vodníkův kostým:

 1. Zelené kalhoty a košile nebo overal.
 2. Hnědé nebo zelené boty.
 3. Starý klobouk.
 4. Modrý šátek.
 5. Rybí síť (může být hračka nebo dekorativní).
 6. Malý vodníkův poklad (například staré mince, nepravé perly, kamínky atd.)
 7. Líčidla na obličej (volitelné)

Postup:

1. Oblečení:

 • Zelené kalhoty a košile nebo overal jsou základem vodníkova kostýmu. Měly by vypadat staré a trochu ošuntělé, takže pokud máte staré oblečení, které už nepotřebujete, bude to ideální.

2. Klobouk:

 • Vodník v tradičních příbězích často nosí starý klobouk. Pokud nemáte klobouk, který byste mohli použít, můžete zkusit ho vyrobit z kartonu nebo ho najít v secondhandu.

3. Šátek a rybí síť:

 • Modrý šátek může symbolizovat vodu, kterou vodník obývá. Můžete ho nosit kolem krku nebo ho připevnit k vašemu klobouku.
 • Rybí síť může být skvělý doplněk, který dodá kostýmu autenticitu. Můžete ji nosit přes rameno nebo ji připevnit k vašemu klobouku.

4. Vodníkův poklad:

 • Vodníci v pohádkách často shromažďují poklady, které najdou ve vodě. Můžete si vytvořit vlastní „poklad“ z falešných mincí, nepravých perel, kamínků a dalších předmětů.

5. Obličejová malba (volitelné):

 • Pokud chcete, můžete použít líčidla na obličej pro dodání zeleného nádechu kůži, který by mohl vodníka připomínat.

6. Boty:

 • Hnědé nebo zelené boty jsou ideální pro vodníkův kostým. Pokud chcete být opravdu autentický, můžete si na boty připevnit několik umělých řas, aby to vypadalo, jako byste právě vyšli z vodní říše.

Podobné příspěvky